SPOTKANIE Z PISARKĄ, PANIĄ MAŁGORZATĄ STRĘKOWSKĄ-ZAREMBĄ

Dnia 14 marca 2024 r. uczniowie klas IVa i IVc uczestniczyli w niecodziennej lekcji języka polskiego, która odbywała się w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Nysie.

Było to spotkanie z Panią Małgorzatą Strękowską-Zarembą, pisarką, dziennikarką, współautorką podręczników, laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Autorka opowiadała o bohaterach swoich książek i przeżywanych przez nich przygodach, początkach kariery pisarskiej oraz o tym, skąd czerpie pomysły na pisanie. Czytała również zabawne fragmenty ze swoich dzieł, zadawała dzieciom interesujące zagadki. Po spotkaniu młodzi czytelnicy otrzymali dedykacje do zakupionych książek oraz autografy na zakładkach. Dziękujemy Paniom z Biblioteki Publicznej za zaproszenie nas i za tak twórczo spędzony czas. Wyjście zorganizowały: Joanna Nowak i Marzena Bargiel.

Opracowała: Joanna Nowak