MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI

Międzynarodowy Dzień  Matematyki i Dzień Liczby Pi, zwanej ludolfiną...

...stał się okazją, aby uświadomić uczniom klas IV – VIII, jak ważną dziedziną nauki jest matematyka, która towarzyszy nam wszędzie, niezależnie od tego, czym się zajmujemy. Wykorzystywana jest w różnych dziedzinach wiedzy i w życiu codziennym. Stanowi też inspirację dla artystów i muzyków.
Liczba Pi,  to najsłynniejsza stała matematyczna, z którą wiąże się wiele ciekawostek i legend. Na lekcjach matematyki, z okazji święta liczby Pi, odbyły się ciekawe zajęcia, podczas których uczniowie mieli okazję zgłębić tajemnicę tej magicznej liczby. Organizowane były  różne konkursy matematyczne, które sprawiły wiele przyjemności zarówno uczniom jak i nauczycielom. Ponadto uczniowie mieli możliwość wykazania się kreatywnością, malując plakaty inspirowane liczbą Pi. To był dzień, który pokazał uczniom, że matematykę można polubić.

Opracowali: nauczyciele matematyki